Таг:, , , , ,

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?”

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6...

Овие фотографии докажуваат дека породувањето е најубавиот момент за една мајка

Породувањето е интимен момент. За некои жени породувањето е навистина страшно, додека за...

Правете ги овие 3 активности секој ден и ќе се чувствувате посреќни и поубави

Постојаниот умор и незадоволството ни го уништуваат расположението, ни ги расипуваат...

23 годишна блогерка престанала да носи градник и испраќа порака дека виснатите гради се реалност

Chidera Eggerue е 23 годишна блогерка од Лондон која го започна движењето #SaggyBoobsMatter кое има за цел да...

Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и...

Убавината на жената претставена во хиперреалистични слики на Серге Маршеников

Уметничката рака на Серге Маршеников стои зад овие деликатни масло насликани портрети кои...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (25 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Луѓето нема да ги ценат вашите идеи а вие не би требало да се вознемирувате. Ви се...

Oд продавачка до милионерка: Како мама Крис ја создаде династијата Кардашијан?

Некогаш работела во дуќан и била стјуардеса, а денес е мега менаџерка, која од своите деца...

За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот

Објаснувањето не е така едноставно како што можеби изгледа. Не се работи само за техниките,...

Зошто доењето е поврзано со бакнувањето? Факти кои досега не сте ги знаеле за бакнежот

Прочитајте повеќе за уникатниот бакнеж помеѓу две личности и како тој чин предизвикува да...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Кул начини како да го стилизирате коњското опавче

Долгото коњско опавче е една од наједноставните и најбрзи фризури за правење која никогаш...

Што треба да знае секоја жена по 30-та година за да биде среќна?

“Не троши премногу пари на чевли: Мажите и онака не ги гледаат чевлите туку нозете”,...

Идеалните решенија за секој проблем со кожата

Кога сстанува збор за негата на кожата постојат илјадници производи кои се борат со...

Таа не те напушта поради тоа што го кажа, туку поради сè она што премолчи

Таа ќе те напушти, знаеш. Таа ќе те остави. Не поради тоа што си и го направил, туку поради тоа...

Сатенски салонки за гламурозни свечени прилики

Новиот омилен тренд на дамите се сатенските салонки. Тие изгледаат префинето и гламурозно и...

10 спортско-деловни комбинации од блогерката Валерија Липоветски

26-годишната руска блогерка Валерија Липоветски има доста професии, но онаа која бара...

Како да носите здолниште во студената сезона

Здолништата можеби не изгледаат како идеално парче за студената сезона, но тоа не треба да...

Денеска е голем празник- секоја жена би требало да направи една работа!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 октомври. Денеска е Покров на...

Машки „глупави фори“ на кои паѓаат и најпаметните девојки

Тешко е да поверуваме дека овие фори се кажуваат случајно туку со намера да добијат се што ќе...