Таг:, , , , , , , , , , , ,

Знаете ли зошто Собранието на РМ беше обоено во портокалова боја?

Во саботата на 25 ноември, Собранието на Република Македонија, заедно со мноштво значајни...

Новата песна на Џеси Џеј ги инспирираше жените ширум светот

Џеси Џеј го претстави новиот сингл „Queen“ кој ќе се најде на нејзиниот претстоечки албум...

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Многу често мажите се  прашуваат што најчесто жените забележуваат кога ќе погледнат во нив?...

Какви мажи бараат богатите жени?

Луѓето обично бараат одредени сличности во врските за тие да потраат подолго, но богатите...

МЕТАЛИК ЧИЗМИ – главен тренд оваа сезона

И покрај бројните нови трендови кои постојано ни доаѓаат, оние впечатливите и забавни...

Три уникатни начини како да го носите црниот фустан

Безвременскиот црн фустан, може да го имате во вашиот плакар 20 години, а секогаш да ви се...

Зошто мажите изневеруваат почесто од жените?

Одговорот на ова прашање не се крие во мажите, туку во жените, покажало едно истражување....

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

Пресметајте која е вашата идеална тежина

Жените често ја замислуваат својата идеална тежина помала од препорачаната, додека мажите...

Шкотска е првата земја во светот која направи нешто исклучително важно за жените

Шкотска е официјално првата земја во светот која дава бесплатни хигиенски производи на жени...

Зошто на жените им се попривлечни богатите мажи?

Не, не се во прашање оние така наречени „лесни девојки“, туку само ставот кој го имаат...

Актуелен тренд: Чевли на платформа

Доколку не сте од оние девојки кои обожаваат потпетици но ја сакаат височината, тогаш овие...

Ова лето обојте ги ноктите во овие тренди нијанси

СВЕТЛИ ТОНОВИ РАЗИГРАНОСТ ТЕМНАТА СТРАНА ГЕО МЕТАЛНИ ПАСТЕЛНИ

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

5 видови храна кои ги ублажуваат ПМС симптомите

Предменструалниот период за жените е мачен период. Секоја има различни симптоми, некогаш...

Зошто мажите не можат да излезат на крај со паметните жени?

Повеќето мажи, свесно или несвесно, бегаат од паметните жени уште на првиот љубовен...

Зашто косата паѓа за време на бременоста

За време на бременоста косата побрзо расте и и се менува текстурата, но скоро 50 проценти од...

Четки за шминкање со дизајн како од бајките

За сите љубители на бајките и приказните, Storybook Cosmetics извади колекција на четки за шминкање...

Топ 10 најсекси жени во политиката (ВИДЕО)

Во политиката сме навикнати да гледаме средовечни мажи, но што кога ќе се појави некоја...

Кои женски карактеристики се најпривлечни за мажите?

Добро знаеме дека мажите кај една жена не ја гледаат облеката, односно колку чевлите се...