Таг:, , , , , , , , , , , ,

Сите девојки треба да знаат: 5 вистини за тестот за бременост

Кога се сомневаат дека се бремени, повеќето жени најпрво купуваат тест за одредување на...

Ова е доказ дека мажите и жените се многу различни: Еве што ги одбива мажите, а ги привлекува жените

Најновото британско истражување открило дека мажите не сакаат кога жените паметуваат, а...

Каква долна облека избираат хороскопските знаци?

Ретки се жените кои не сакаат секси долна облека, но зависи кој како го доживува сексапилот....

3 начини како да го натерате своето момче да направи сè што сакате, а притоа да останете фини и слатки

Пред да решите да дигнете раце од својата врска, обидете се да го вразумите партнерот со...

Овие делови од женското тело ги обожаваат мажите

Повеќето жени мислат дека кога станува збор за она што ги привлекува мажите тоа е свршено,...

Не е се во изгледот: Ова е главниот критериум за жените при изборот на идеален партнер!

Жените помлади од 40 години поставуваат високи критериуми при избирањето на партнерот преку...

Стручњаците откриваат: Што ја прави жената добра во кревет?

Каква жена сакаат мажите во креветот? Самоуверена, подготвена на авантура и онаа која знае...

Ќе се изненадите: Еве какви гради мажите сакаат најмногу

Многу жени мислат дека мажите најмногу сакаат големи гради. Но, всушност за повеќето мажи...

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се себични и најлоши партнерки

Доколку вашата нова љубов е проблематична, проверете да не е родена во некој од овие 3...

6 лесни летни модни комбинации од улиците на Њујорк

Топлите летни денови низ градскиот бетон знаат да бидат неподносливи, а за да ги преживеете...

Што открива омилената боја на долна облека за вашиот карактер?

Кога купувате долна облека внимавате на моделот, квалитетот, но дефинитивно и на бојата....

Прогласена е најсексапилната дама на светот, а меѓу најубавите не се наоѓа една од сестрите Кардашијан

Многумина искоментираа дека не е фер што  на листа не се појави најприродната меѓу сестрите...

Како би изгледале познатите актери доколку би биле жени?

Овие познати холивудски актери привлекуваат внимание токму поради својот изглед, но како би...

5 типови на жени кои поради својот карактер не поминуваат добро во љубовните односи

Секој од нас има доблести и маани, но некои жени енергијата ја насочуваат кон погрешна цел и...

Истражувањето докажа: Мажите се многу поромантични и поверни од жените

Според едно истражување на психолози извршено на луѓе на возраст од 20-60 години, добиени се...

Жените во овие хороскопски знаци најчесто се вљубуваат во помлади мажи

Постарите мажи не им одговараат бидејќи покрај нив се чувствуваат незрело и помалку се...

Денес е денот на мајката: Кажете и колку ја сакате и направете го ова!

Денот на мајката е славење на мајчинството, а се слави на различни датуми во многу делови од...

Мажите искрено признаваат: Поради овие причини изгубив интерес за неа!

Ви ги откриваме причините кои доведуваат мажите да изгубат интерес кон својата партнерка....

Која од овие жени ви изгледа најуспешно? Изберете и дознајте што кажува тоа за вас!

Задачата е според силуетата на илустрацијата да се обидете да заклучите која од четирите...

Научно докажано: Жените со големи задници се попаметни!

Жените со големи задници и широки колкови се попаметни од жените со витка линија, покажала...