Таг:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Бесплатни совети кои ќе ви ги каже и вашиот психијатар

Доколку запрашате некоја личност која била на посета на психијатар, што научила од ова...

Девојките кои се сингл подолг врменски период, завршуваат најсреќни!

Можеби таа не е навикната да биде нечија “девојка”. Можеби таа била сама целиот свој...

Трогателно видео: Ова девојче се бори со дождот за да ја заврши домашната задача откако станаа бездомници со семејството

Ова е трогателен момент кој прикажува девојче кое се бори со дождот за да ја заврши...

Според Барак Обама ова се трите прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

По речиси 26 години брак, поранешниот претседател на САД, Барак Обама станал вистински...

Фотографии од Ејми Вајнхаус кои досега не сте ги виделе

Пред 10 години Ејми Вајнхаус беше на врвот на својата кариера која прерано заврши три години...

Како да го истренирате вашиот ум да ги цени малите нешта во животот

Алармот ѕвони и тоа значи дека е време да станете и да скокнете во акција, да ја направите...

4 карактеристики кои ги имаат пријатните луѓе кои сите ги сакаат

Овие луѓе се полни со аура на доверба и радост. Постојано се смешкаат. Во нивно присуство не...

7 дестинации за меден месец во 2018-та година

Сакате да побегнете од се она што ве опкружува и конечно да се одморите од напорното...

Без оглед на големината на куќата, осаменоста е иста

Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова...

Неколку начини кои ќе ви помогнат да го промените вашиот живот на подобро

Некогаш се наоѓаме на одредена точка во животот кога ни е доста од она што сме го правеле или...

Знаци кои покажуваат дека тој не е вашата сродна душа

Секој од нас посакува да ја пронајде својата вистинска љубов, својата сродна душа, друга...

Цитати за животот и вистината во зборовите на д-р. Дипак Чопра

Што е она кое не прави здрави, успешни и мудри? Дипак Чопра тврди дека знае. Со продадени 20...

10 дефиниции за смислата на животот кои ќе ве натераат да се замислите

Многупати во животот се запрашуваме која е нашата цел, што сакаме да постигнеме, дали сме...

Реалноста претставена преку фотографии кои ќе ве наежат

Реалноста е сурова, а овие фотографии на баш таков, суров начин, ќе ни го претстават животот....

Денеска е маченичка Теодосија: Жените никако не треба да го прават ова

Денеска е Преподобна маченичка Теодосија. Свети Теодосија била родум од Цариград, од богато...

Илустрации кои прикажуваат дека живеењето сам може да биде одлично!

Селењето од домот на почетокот може да изгледа страшно иако е голема потреба која секој од...

Родители објавуваат фотографии од својот живот пред и по раѓањето на своите деца

Овие фотографии се вистински доказ колку се менува животот на родителите откако ќе добијат...

Водич за сингл девојки: Како да се забавувате доколку сте сами?

Кој вели дека ви е потребен партнер за да се забавувате? Ви претставуваме 4 начини како да...

Што може да не научи Хали Бери за животот?

Хали Бери одлучи да го покаже својот начин на живот преку нејзиниот блог hallewood.com , каде што...

Еве што прават бебињата во првиот час од својот живот!

Научници од Шведска одлучиле да го пратат развојот на бебето во секоја измината минута по...