Чек дис аут
Search


Тајните за беспрекорниот изглед на Гвинет Палтроу

Гвинет Палтроу веќе 20 години се наоѓа на холивудската сцена а тоа е тешко да се поверува судејќи според нејзиниот беспрекорен изглед. Таа веќе одамна поседува репутација на холивудска дама која води здрав и избаландиран живот и никогаш не подлегнала на естетската хирургија.

44-годишната актерка која е мајка на 2 деца ги откри своите тајни за убавина.

Клучот е во едноставноста
“Се шминкам многу ретко само доколку имам некоја важна вечера, пррку ден не користам шминка воопшто само крем до заштитен фактор. Косата преферирам да ја сушам по природен пат па избегнувам фенови.. Ми се допаѓа кога го имам природниот волумен”

Да изгледате добро значи да се чувствувате добро
“Пијам многу вода но тајната е во тоа што додавам малку хималајска сол во неа. Таа ја минерализира водата што прави огромна разлика.”

“Обожавам сауна па секогаш кога сум на патување ја користам дауната во хотелот. Таа прави кожата да добие повеќе влажнодт што ја прави по еластична и тоа влијае таа да изгледа младо.. Во слободно време често пешачам и се движам во природа, тоа ме смирува”.

“Исто така секојдневно правам кардиоваскуларни вежби, а одсвен тоа мислам дека е и особено важно да се биде опкружен со луѓе кои те прават среќен”.
Коментари

коментари