Топ ПРАЗНИЧНИ MAKEUP изгледи

Какви и да се вашите планови за празниците, ве советуваме да ги поминете со одличен makeup.

Овој период од годината е совршен за малку експериментирање и отстапување од комфорт зоната. Доколку досега вообичаено сте практикувале едноставна нежна шминка, тогаш за празничните забави пробајте нешто по драматично и впечатливо. Црвените усни во комбинација со минималистичка шминка на остатокот од лицето се секогаш класичен и загарантирано непогрешлив избор, или впечатливите очи со светкави сенки и неутралните усни за гламурозен и заводлив изглед.

Инспирирајте се!
Коментари

коментари