Топол есенски makeup изглед за студените денови

За оваа есен ви споделуваме специјален makeup туторијал со топли бои на шминка.

Овој изглед одговара на секаков тон на кожа и боја на очи, а можете да го носите и за дневни и вечерни моменти, а како главен адут на оваа шминка е еден од најактуелните трендови на кармини за усни моментално е а тоа е кафеавата “капучино” нијанса. За креирање на овој изглед ви се потребни само 10 минути, внимателно следете ги чекороте во видеото.
Коментари

коментари