Trench палто – задолжително модно парче за оваа есен

Култното палто познато како trench или rain coat е безвременско парче кое низ годините останало запаметено како задолжителен дел од женската и машката гардероба.

Тоа е идеално за преодната сезона кога надвор не е многу студено ниту премногу топло. Одлично се комбинира со скоро целиот дел од гардеробата, така да можете да го носите во кежуал комбинации со фармерки,патики и балетанки а и со елегантни фустани, здолништа и високи потпетици.
Коментари

коментари