Чек дис аут
Search


Тренд БОИ на шминка за есен-зима 2017/2018

Дури и за мејкап експертите понекогаш е навистина голем предзвик да пронајдат идеални бои и нијанси на шминка кои ќе одговараат на сечиј тон на кожа па затоа поставување на трендовите е навистина тешка задача, но не и невозможна.

Мануел Мамели – еден од најпознатите визажисти во светот кој работи во makeup секторот на познатите модни куќи, ни откри кои бои ќе бидат најзастапени за есен-зима 2017/2018 и на голема среќа на сите дами, баш тие бои и тонови одговараат на сечиј изглед.

Златните бои на сенки ги нагласува како тренд бр. 1 за оваа сезона како и црвениот кармин. Потоа следуваат розовите нијанси на кармини, сребрената, портокаловата и виолетовата сенка за очи.
Коментари

коментари