Тренд комбинезони идеални за празничните забави

Комбинезоните се идеален избор за оние дами кои не сакаат да носат фустан но сепак сакаат да излкедаат елегантно и женствено.

Долгите комбинезони со високи потпетици се совршена комбинација за оваа празнична сезона и забавите кои доаѓаат. Помеѓу најпопулармоте трендови се истакнуваат комбинезоните од луксузни светкави материјали, со гол грб и голи рамена. Оние во стил на костум се секогаш одличен класичен избор. Оваа сезона како тренд бои се издвојуваат црната, тегетната, црвената, темно зелената и бургунди.
Коментари

коментари