ТРЕНД: Неодоливо романтични украси за коса

За оваа сезона ни доаѓа нов тренд кај косата кој вклучува необични украси за кој сме сигурни дека дамите ќе ги обожаваат.

Раскошните и впечатливи венчиња и украси доминираа на ревиите на познатите модни куќи што ни наговестија дека повеќе нема да носиме досадни фризури.

Тие изгледаат женствено, нежно и романтично давајќи впечаток на модна фанатичка која не се плаши да отстапи од границите и да биди забележаниаоставајќи личен печат во својот стил. Тие се одлични детали особено за празничната сезона кога е дозволено малку повеќе екстраваганција.
Коментари

коментари