Тренд нијанси на кармини за есен/зима 2017-2018

Студената сезона е резервирана за темните нијанси на кармини. Длабоките тонови на бургунди-црвена и кафеава се поистоветуваат со боите на есента па освен кај гардеробата тие ќе бидат хит и во beauty одделот.

Исончаниот тен избледува и температурите паѓаат а тоа е вистински момент да ги истакнете вашите усни со некоја од овие впечатливи нијанси. Внимавајте кога ги носите, остатокот од вашата шминка како сенките за очи, бронзерот и руменилото да се доста минимални и неутрални.
Коментари

коментари