Тренди палта за студената сезона

Долгите палта се клучно парче за студената сезона.

Покрај класичните модели кои опфаќаат една боја најчесто црна, крем, кафеава и беж, оваа сезона помеѓу најактуелните се оние со уникатни шари и дезени кои ќе го направат вашиот аутфит што повпечатлив и несекојдневен.

Тие можат да бидат вистинска замена за аксесоарите, па наместо ташна, накит или чевли изберете капут во смела нијанса како магента, небесно сина, портокалова или жолта. Нивниот весел колорит ќе внесе вистинска свежина во студените денови.
Коментари

коментари