Трендови кои се вратија од ’70тите

Факт е дека модата се движи во круг и трендовите се повторуваат после неколку години но секако со по современ и обновен камбек. Според тоа многу е лесно да ги предвидеме идните трендови . Погледнете што точно било ин пред 20 години и кои биле најжешките модни трендови кои познатите личности ги носеле а ги носеме и ние денес.


Монохроматска комбинација – облекување во една боја од глава до пети


Фустани со илузија на голо тело – Фустаните од чипка со потстава од месо боја


Кадифе – кадифето е најактуелен тренд моментално кај сите типови на облека

 
Блузи со врзување околу половината


Маици со високо деколте и прерамки

Трендот на голи рамена

Фустан – ноќница

Сандали со повеќе ремчиња 

Црна ролка и долг капут
Коментари

коментари