Убавицата Кејт Аптон се омажи со бејзбол играчот Џастин Верландер

Американскиот модел од насловните страници на „Sports Illustrated“, Кејт Аптон,  викендов се омажи со бејзбол играчот Џастин Верландер.

Свадбата од бајките, која се одржа во Италија, Аптон и Верландер ја потврдија, споделувајќи фотографии на нивните профили на Инстаграм, под која напишаа дека се многу среќни и им се заблагодарија на своите најблиски што направија нивната свадба да биде магична.
Коментари

коментари