ВИДЕО: Најпопуларните 25 песни за 2016 година споени во една

Пристигна традиционалниот музички микс на DJ Earworm во кој се споени најголемите хитови за годината која изминува.

Најновиот поп „мешап“ на диџејот од Сан Франциско е наречен „United State of Pop 2016“, а ги спојува 25-те најпопуларни хитови во САД, меѓу кои „This Is What You Came For“ на Калвин Харис и Ријана, „Can’t Stop The Feeling!“ на Џастин Тимберлејк, „Cheap Thrills“ на Сиа и „24K Magic“ на Бруно Марс.
Коментари

коментари