ВИДЕО: Погледнете ја новата реклама на Најк!

Американската компанија за спортска опрема, Најк, во пресрет на Светското Првенство во Бразил лансираше нов рекламен спот.

Во главна улога во рекламата насловена „Последниот Натпревар“ се фудбалските ѕвезди како Роналдо, Нејмар, Ибрахимовиќ, Рибери, Руни, Иниеста, Давид Луиз и Хауард.

 

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Iy1rumvo9xc[/tube]
Коментари

коментари