Војвотката Кетрин и Меган Маркл во придружба на принцовите на божиќна миса

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќната миса во црквата св. Марија Магдалена во Синдригам, Норфолк.

Во центарот на вниманието беа војвотката Кетрин која како и секогаш изгледате отмено во кариран капут-фустан и црна шапка, и Меган Маркл која избра крем палто во комбинација со кафеава шапка, чизми и ракавици. Двата млади пара чекореа рака под рака зад принцот Филип.
Коментари

коментари