Војвотката Кетрин и принцовите Вилијам и Хари елегантни во темно сини стајлинзи

Британското кралско семејство присуствуваше на мемориалот во чест на жртвите во трагедијата на Grenfell Tower. Војвотката Кетрин во придружба на принцовите Вилијам и Хари пружија сочувство облечени во темно сини стајлинзи.

Бремената војвотка изгледаше прекрасно во елегантен фустан-капут од модната куќа Carolina Herrera во комбинација со шешир, ракавици и ташна во ист тон.
Коментари

коментари