Волнена капа – омилен зимски моден аксесоар

Волнената капа е одличен начин да се борите против студот со стил. Таа е една од оние модни аксесоари кои едвај чекаме да дојде тој период од годината и да започнеме да ги носиме. Има безброј модели во зависнот од стилот и комбинациите па така да лесно можете да ја пронадете идеалната за вас.

Најпопуларни се beanie капите со натписи кои се главен аксесоар во street style комбинациите. Тука се и плетените капи во стил на беретка за по елегантнен изглед, и оние со украси за опуштени и забавни комбинации.. Во продолжение ви споделуваме неколку стајлинзи кои ќе ви помогнат во нивното комбинирање..
Коментари

коментари