Wimbledon 2017: Стилска арена на одела и бели фустани

Најстариот и најпрестижниот тениски турнир во историјата Wimbledon кој датира уште од 1877 година претставува многу повеќе од само спортска арена, тој низ времето се претвори и во модно дефиле на британската елита каде ги промовираат своите елегантни стајлинзи. Машките гости најчесго избираат смокинзи додека дамите гламурозни бели фустани држејќи се до дрес кодот на трибините како и на теренот каде задолжителна е белата боја. Погледнете кој се присуствуваше на овогодинешното издание на реномираниот турнир и што гостите се одлучија да носат.


тагови


Коментари

коментари