Зошто Кендал Џенер никогаш не носи градник?

Младиот топ модел се почесто ја гледаме како лежерно шета по светските метрополи изгледајќи одлично, но скоро никогаш не носи градник. 

social-kendall-jenner-see-thru-shirt-with-hailey-baldwin-gigi-hadid-wearing-jeans-nyc-june-2016.JPG-2

Кендал често оди на прошетки без градник, дури и во речиси проѕирни блузи, а тоа е помалку контроверзно за медиумите. Честите дискусии за нејзиниот изглед ја потикнале да проговори на таа тема, па во својот блог таа се чуди зошто толку едноставна работа се преувеличува.

„Не гледам што е толку страшно што не носам градник. Мислам дека е кул и не ми е гајле. Секси е, удобно и јас се чуствувам океј со моите гради. Тоа е тоа.“ пишува таа.

gallery-1469463572-elle-kendall-jenner-akm-gsi

Исто така Џенер, која има пирсинг на брадавиците, сака да ги покаже нејзините кул прстени.

„Jacquie Aiche ми направи многу добри парчиња, како пар ангелиски крилја.“

Разбираме зашто Кендал нема проблем со нејзините гради, млада е и убава, слободна да прави што сака со својот изглед и своето тело.

d3497a84265d4a48c1220cf7d3defc39
maxresdefault
Коментари

коментари