Живописната колекција на Dolce&Gabbana која го одзема здивот

Популарното италијанско модно дуо Dolce&Gabbana за својата новс колекција за есен/зима 2017 ја претстави новата кампања во која повторно главна улога ја има младата популација. Едиторијалот зс новстс кампања е снимен  о живописното Палермо а го потпишуваат Лука и Алесандро Морели. Колекцијата е во типичен стил на брендот со препознатливите цветни мотиви, чипка и леопард принт а тука се и неодоливите модни додатоци како ташни,круни и накит..
Коментари

коментари