Чек дис аут
Search


Зошто Кендал Џенер го покрива своето лице на фотографиите?

Иако е позната манекенка, секој пат кога ќе наиде на папараци, Кендал Џенер го крие своето лице.

За време на тинејџерските години, Кендал имала проблеми со акните, кои за жал и оставиле лузни на лицето.

За време на снимњата, тим од професинални шминкери се грижат Кендал да изгледа во најдобро можно светло. Доколку нејзиното лице не е покриено со шминка, лузните се видливи, поради што, таа мора да го покрие лицето со своите раце.

Акните ја намалиле нејзината самодоверба, поради што секогаш кога и да разговарала со други луѓе, никогаш не ги гледала во очи. А по се изгледа дека се уште ја применува оваа “навика”.
Коментари

коментари