10 куќи во САД кои се како од бајките

Од изолирани куќи во недопрената природа, до неверојатни цветни гради, ова се најубавите куќи во САД.

Инклајн, Невада

Овој дом го има надимакот „Замокот на Езерото Тахо“, со приватен, заграден пристап до езерото.

Драпер, Јута

Налик замок, инспириран од француската архитектура распослани на нас 2 илјади метри квадратни.

Касл Рок, Колорадо

Дворец од кој има неверојатни погледи, од секој агол. Убав и пријатен ентериер, кој покрај грандиозноста нуди и удобна атмосфера.

Сарасота, Филаделфија

Направена од камен и големи стаклени врати и прозорци, со камени скулптури.

Њупорт, Роуд Ајленд

Медитеранска куќа, со пастелно жолта боја обиколена со живописни градини.

Саутлејк, Тексас

Покрај неверојатниот изглед, за овој имот е карактеристично што има огромна колекционерска гаража. Покрај тоа има голем базен, театар, соба за игри, винска соба.

Гринвич, Конетикат

Овој харизматичен дом е дел од историската Куари фарма, каде Марк Твен и неговото семејство ги поминуваа летата 20 години.

Бенд, Орегон

Лоцирана на крајот на Десчутес Националната шума, обиколена во неверојатна средина и погледи како од бајка.

Бруклин, Њу Јорк

Изградена од Џејмс Сарсфилд Кенеди во 1917 година профилирана од New York Daily News како Бруклинскиот Таџ Махал, изгледа како од бајка, а се наоѓа на минути од гужвата на еден од најголемите светски метрополи.
Коментари

коментари