10 начини како да носите тексас здолниште ова лето

Тексас здолништето дефинитивно е омиленото парче облека на сите трендсетерки, а ние ви прикажувамме нови начини за комбинирање. 

Мини здолништата од темен, светол или пак, црн или бел тексас се едни од најпопуларрните парчиња облека за ова лето. Освен што можете да ги носите во потполно опуштени варијанти, тоа е парче облека кое многу лесно се трансформира. Па така, со сако, бела кошула и балетанки, во кратко тексас здолниште можете да се упатите на работа, а по завршување на работно време да го продолжите дружењето со пријателите надвор од работното место.

Le Luberon ☀ #holidays

A post shared by AnneLaure Mais (@adenorah) on

Shirt/skirt✌

A post shared by Annabel Rosendahl (@annabelrosendahl) on

Game Over 🤡 #pfw @peuterey #peuterey

A post shared by Diletta Bonaiuti (@dilettabonaiuti) on

A day at the museum 🌿

A post shared by Darja Barannik (@darjabarannik) on

Little wanderings. 💕 @sezane

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

😏😏😏

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

Lil baby ☺

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Sunny with a side of bougainvilleas 🌺

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

PIMP MY RIDE 🇺🇸

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on
Коментари

коментари