10 начини како да носите тексас здолниште оваа сезона

Тексас здолништето е дефинитивно омиленото летно парче облека на сите трендсетерки, а овие комбинации се вистински погодок. Мини здолништето од темен, светол или пак, црн или бел тексас, се едни од најпопуларните парчиња облека.

Le Luberon ☀ #holidays

A post shared by Adenorah (@adenorah) on


Освен што можеме да ги носиме во потполно опуштени варијанти, тоа е парче облека кое многу лесно се трансформира. Па така, одговара со сако, бела кошула, балетанки.


Особено се модерни тексас моделите со висок струк, пресечени малку над колена кои се неподрабени, па се до ултракратките модели со скинати делови или везени мотиви, а како најпопуларни се истакнуваат здолништата коои ги красат копчиња низ целата должина.

Shirt/skirt✌

A post shared by Annabel Rosendahl (@annabelrosendahl) on

A day at the museum 🌿

A post shared by Darja Barannik (@darjabarannik) on

Game Over 🤡 #pfw @peuterey #peuterey

A post shared by Diletta Bonaiuti (@dilettabonaiuti) on

Little wanderings. 💕 @sezane

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

😏😏😏

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

Lil baby ☺

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Sunny with a side of bougainvilleas 🌺

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

PIMP MY RIDE 🇺🇸

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on
Коментари

[fbcomments]