Категории

10 славни двојки што се запознале на снимање

Филмските сетови често знаат да бидат местото каде што се раѓа љубовта помеѓу славните актери.

За Анџелина и Бред знаеме сите, но дали знаевте дека и овие славни парови се запознале на снимање?

1. Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс – се запознаа во 2010 на сетот на “Green Lantern”, а почнаа да се гледаат во 2011.

2. Мила Кунис и Ештон Качер – се запознаа во 1998 на сетот на “That ’70s Show”, но почнаа да се гледаат во 2012.

q2

3. Ева Мендез и Рајан Гослинг – се запознаа во 2011 на сетот на “The Place Beyond the Pines”.

q3

4. Рејчел Вајс и Даниел Крег – се запознаа во 2010 на сетот на “Dream House”.

q4

5. Сара Мишел Гелар и Фреди Принц Џуниор – се запознаа во 1997 на сетот на “I Know What You Did Last Summer”, a почнаа да се гледаат во 2000.

q5

6. Ченинг Тејтум и Џена Деван-Тејтум – се запознаа во 2006 на сетот на “Step Up”.

q6

7. Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт – се запознаа во 2009 на сетот на “The Last Song”.

q7

8. Ана Пакин и Стивен Мојер – се запознаа во 2007 на сетот на “True Blood”.

q8

9. Kлер Дејнс и Хју Денси – се запознаа во 2006 на сетот на “Evening”.

q9

10. Рејчел Билсон и Хејден Кристенсен – се запознаа во 2007 на сетот на “Jumper”.

q10

Прегледи:
127
Објавено на:
11.11.2016