Категории

10 совршени фризури за само неколку минути (ВИДЕО)

Колку пати сте планирале навечер да ја измиете косата, меѓутоа, заморот преовладува и немате сила, па само се туширате и легнувате? Многу пати. А наутро, обврски, училиште, факултет, работа. Ви претставуваме фризури кои совршено ќе ја обликуваат вашата коса.

1. Со плетенки до магија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

2. Украси во косата

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

3. Машна од коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

4. Романтична пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

5. Враќање во педесеттите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

6. Класични кики плетенки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

7. Ретро репче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

8. Голема неуредна крофна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

9. Стилизирање на косата со вртење

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

10. Изгледај како ДИВА

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Angius (@sarahangius) on

Прегледи:
510
Објавено на:
28.11.2018