10 видови на машка гардероба кои жените не можат да ги поднесат

Од мажите не се очекува многу освен да бидат пристојно и чисто облечени, секоја чест на исклучоците кои вложуваат многу труд во нивниот изглед.

Но што е тоа што женските не можат да го поднесат? Многу кратки шорцеви, многу розеви парчиња или апостолки, се само дел од листата.

Блуза со многу длабоко деколте

Нормална V линија дава стил и сексипил, а претераното делува ефтино и вулгарно.

Многу кратки шорцеви

Шорцеви се секако во ред, нормално е да се и над колена, но не да изгледаат како шорцеви како што би носеле жените.

Маици со лоши слогани и лоши шеги

Некои слогани се кул и интересни, но внимавајте што одбирате, сепак сите ви го гледаат слоганот.

Апостолки

Единственото правило е – се носат на плажа.

Елек со маица?

Можеби мислите дека изгледате кул, но за жените ова не е привлечен и секси изглед.

Ремени со големи тоги

Жените ќе ви порачаат – се е во умереноста.

Голем костум

Нема ништо по мажествено од маж во костум, но со соодветен и со добар крој.

Розеви парчиња

НЕ – за премногу розеви парчиња.

Премногу тесни панталони

Нема ништо лошо во тесни фармерки/панталони, но премногу тесно речиси како хеланки вообичаено не е привлечно за жените.

Многу накит

Неколку стилски и квалитетни парчиња ќе ви завршат голема работа, „накитениот“ изглед воопшто не е привлечен.
Коментари

[fbcomments]