Категории

10 животни лекции од Саманта Џонс. „ Понекогаш, моногамија е најдобар можен избор.“

Доколку  мислевте дека само Кери Бреншо имаше одговори на сите прашања во Њујорк, сте се излажале ! Размислете уште еднаш!

 

И додека нејзините пријатели, а и целата публика пред малите екрани често беа во шок по бизарните авантури на Саманта Џонс, а и по нејзините ставовои за сексот, мора да признаеме дека сепак има вистина во поголемиот дел од нејзините ставови. Еве некои од нив.

 

SEX AND THE CITY: THE MOVIE (2008) - SARAH JESSICA PARKER - KIM CATTRALL., Image: 137161945, License: Rights-managed, Restrictions: Editorial Use only, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Album

  1. Најдобрата врска која можеш да ја имаш во животто, е со самата себеси.
  2. Не си ти крива драга, тој е !
  3. Не дозволувај на никој, ама баш на никој – дати стои на патот !
  4. “Ние“ за мажите понекогаш има различно значење.
  5. Не кукај за грешките … или за бившите врски.
  6. Задолжително повтори си ги неколку пати своите приоритети !
  7. Запомни : бившите се секогаш БИВШИ поради причина !
  8. Годините се само бројки !
  9. Не избирај страна. Избирај забава !
  10. Понекогаш, моногамија е најдобар можен избор.
Прегледи:
45
Објавено на:
11.01.2016