11 најдобри преносни компјутери во 2016 година

Иако купувањето на нов лаптоп всушност е конкретна инвестиција, со вистински избор можете да бидете среќен со години. Овие се најдобрите кога ќе се гледа соодносот меѓу цената и квалитетот.

1. Microsoft’s Surface Book
Ако барате high-end компјтери, но исто така сакате и таблети, ова е идеален избор бидејќи ги обединува двата.

2. MacBook Air
Ако сакате модерен MacBook, но немате доволно пари, тука е MacBook Air.

3.Toshiba’s Chromebook 2

Овој модел е идеален за тие кои лаптоп користат за нешто полесни работи, како гледање на Нетфликс или сурфање на нет. Неговите дополнителни предности се цената и долгиот век на траење на батеријата.

4. Lenovo ThinkPad T450s
Вистински деловен лаптоп, ова е еден од најпопуларните модели меѓу професионалците.

5. Apple MacBook
Ова е најомилено на тие кои сакаат да ја вкусат иднината.

6. Dell XPS 13
За тие кои бараат all-around Windows лаптоп, ова може да биде одличен избор.

7. MacBook Pro
На пазарот овој модел се смета за Еплов лаптоп со најдобар екран.

8. Asus-ov ROG G751JT
Се чини дека овој модел може да биде одговор за сите тие кои бараат лаптоп со одлична графика.

9. Asus ZenBook UX305
Ако ви се допаѓа Епловиот дизајн, но не сакате да платите скапо, ви се предлага оваа квалитетна алтернатива.

10. Lenovo Yoga 3 Pro
Ако сте еден од тие кои потајно сонуваат за Surface Book, но не можат да си го дозволат, ова е одличен хибрид на преносен компјутер и таблет.

11. Razer Blade QHD+
Ако сте гејмер и барате најдобар дизајн, не барајте повеќе. 
Коментари

[fbcomments]