12-годишно девојче ја крена публиката на нозе со изведба на хитот „Chandelier“ на Сиа (ВИДЕО)

Ела Нимфа е новата музичка сензација која го одушеви светот со својата изведба на хитот на Сиа „Chandelier“. 12-годишното девојче настапи на шоуто за таленти „Little Big Shots“ и заслужено доби громогласен аплауз и море од комплименти.

Погледнете го настапот на девојчето со моќен глас.
Коментари

[fbcomments]