13 модни трендови кои Џенифер Анистон ги започна во „Пријатели“, а славните ги копираа (ФОТО)

За многумина, Рејчел Грин е нивниот омилен лик од серијата Пријатели и не е ни чудо зошто. Иако изборот на вашиот омилен лик од Пријатели е бесконечна дебата, не можете да негирате дека Рејчел е модната икона од групата. Доаѓа од богато семејство, таа е елегантна и стилска и сонуваше да стане моден консултант уште од почетокот на серијата. Таа очигледно сака шопинг и не само за било што: одбира престижни брендови. Нејзиниот стил е одличен пример за инспирација и покажува дека има облека што никогаш не излегува од мода!

Во чест на Рејчел Грин, направивме  компилација од нејзиниот најдобар изглед во текот на целата серија. Откривме и неколку други интересни факти за нејзината облека во Пријатели. Исто така ви откриваме кои познати личности го употребуваат стилот на Грин денес.

1. Краток црн топ со црно здолниште.

Истиот стил беше искористен и од Деми Ловато.

2. Исти стил, иста епизода.


3. Мини слатко здолниште.

4. Хулахопки кои овозможуваат елегантен допир.

5. Проѕирен сјаен топ.

6. Аксесоарите се клучот за да се привлече секој изглед.

7. Слоевити палта.

8. Комбинирајте и освојувајте.

9. Чипката никогаш не излегува од мода.

Истиот стил го гледаме кај Кајли Џенер.

10. Монохроматски изглед.

11. Анимал принтови.

И Ванеса Хаџенс по стапките на Рејчел Грин.

12. Добар пар фармерки трае вечно.

13. Конечен изглед за крај на серијата.

 
Коментари

[fbcomments]