Категории

16 трикови со кои ќе станете врвен готвач во вашата кујна

Дури и најдобрите домаќини секогаш може да научат по некој нов трик. Ова се 16 совети од кои сигурно ќе научите нешто ново и интересно

Како брзо да ги исечете шери доматите

Употребете сечач за пица за ситно сецкање на било која состојка 

Употребете електричен нож за брзо сечење на пченката

Покријте ги завршетоците на банабите со пластична фолија за да спречите презревање 

Како да зготвите сланина во микробранова печка

Со винска чаша направете колачиња со иста големина

За тврдо зготвени јајца, згответе ги во рерна

Направете чоколадни чинии за послужување десерт со балони

Згответе омлет во микобранова печка за само 45 секунди

Направете тенки тортиљи во рерната

Направете го најубавиот сендвич со сланина

Направете мала вдлабнатинка во местото пред да го готвите, за еднакво да се испржи

Ставете јајце во чаша со вода – ако потоне значи е свежо

Со сечило за јаболко, направете помфрит

Ако ви паднало парче лушпа од јајцето, намокрете го со вода прстот и лесно ќе го извадите

Ставете дрвена лажица врз тенџерото за да ја спречите зовриената вода да се излее

Прегледи:
281
Објавено на:
21.07.2016