Вака изгледа колекцијата на Балман колекцијата пролет/лето 2019. Дали сте подготвени за иднината?

Генијалниот млад дизајнер Оливер Рустеин за колекцијата пролет/лето 2019 за модната куќа Балман претстави совршени модели, како предвесник на она што не очекува од светот на модата во иднина.

Оливер покажал дека умее да најде совршена мерка помеѓу ретро трендовите – како пастелните бои, високите панталони, сакоата со изразени раменици и футуристичките материјали и кроеви.

Фустани кои потсетуваат на стаклен мозаик и оригами и металик бојата употребена така да изгледа како лава која менува бои.
Коментари

[fbcomments]