Категории

18 докази дека модата која ги обележа 90тите години се враќа на голема врата

Велат дека историјата секогаш се повторува. Може да се каже дека не толку дамнештите 90ти ни чукаат повторно на врата, а тоа впрочем е одлично!

Ова се 18 модни докази дека историјата се повторува, односно тогашните неизбежни парчиња облека, повторно се наоѓаат во нашите плакари.

ЏИНС СО ВИСОК СТРУК

ИСКИНАТИТЕ ФАРМЕРКИ

КРАТКИТЕ ТЕКСАС ШОРЦЕВИ

ТЕКСАС КОМБИЛИЗОНИТЕ

ТЕКСАС ЕЛЕК

ТЕКСАС ЈАКНИТЕ

ЦРНАТА КОЖНА ЈАКНА

ДУПОЛ ЏИНС

КАРИРАНИТЕ КОШУЛИ

МАИЧКИТЕ СО ГОЛ СТОМАК

ГОЛИТЕ РАМЕНА

ФУСТАНИТЕ ВО ЦВЕТЕН ДЕЗЕН

ХЕЛАНКИТЕ

КОЛОРИТНАТА КОСА

ЛАНЧИЊАТА ОКОЛУ ВРАТ И ОЧИЛАТА СО ОКРУГЛИ РАМКИ

ГОЛЕМИТЕ ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

ЧИЗМИТЕ ВО ВОЕН СТИЛ

ЧЕВЛИТЕ СО ПЛАТФОРМА