Чек дис аут
Search


Решете се од црните митисери на носот за две минути!(рецепт)

Состојките се веќе во вашата кујна.

Црните митисери просто  умеат да  не извадат од такт, особено кога се на лицето и носот. Имате впечаток дека сите гледаат во нив и можат сериозно да ви ја намалат самодовербата. Ви претставуваме решение со помош на кое можете да се решите од нив за две минути.

Потребни ви се само лимон, вода и сол.

Да толку е лесно!

Потребни состојки: 1 супена лажица морска сол, ½ супена лажица сок од лимон и 1лажичка за каде вода.

Постапка: Измешајте ги овие состојки во чаша и добиената смеса нанесете ја лицето и носот. Масирајте го лицето со смесата со кружни движења 2 до 4 минути. Исчистете го лицето со препарат за чистење на кожата кој веќе го користите.

Совет: оваа постапка е најдобро да ја повторувате два пати неделно. Трикот делува ако го користите умерено.
Коментари

коментари