Категории

20 песни кои ќе ве мотивираат да тренирате

Музика која ќе ве мотивира да започнете со тренинг, да ги поместите границите и да завршите со стил!

Изборот на плејлиста на песни за вежбање е од исклучително значење за секој кој тренира. Ако се прашувате зошто, доволно е да размислите – дали некогаш сте вежбале без музика? Точно. Музиката има голема моќ кога станува збор за мотивација, и во зависност од темпото, зборовите или некое сентиментално значење, може да ве поттикне понатаму, да ви даде поголема сила или да ве опушти кога сакате да се опуштите по напорниот тренинг. Едноставно, без музика не можеме да ги замислиме повеќето активности, а во нив спаѓа и тренирањето.

 

Сепак, не секој има среќа (или талент) да избере своја лична плејлиста која ќе ја слуша секој пат кога тренира. Затоа решивме да преслушаме безброј различни плејлисти и да избереме песни што најмногу се повторуваат – затоа што е тоа е доказ дека тие се одлични за повеќето луѓе, без оглед на нивниот вкус.

 

Кои се песните – дознајте подолу:

Work Bitch – Britney Spears

Just Got Paid (feat. French Montana) – Sigala, Ella Eyre & Meghan Trainor

Work From Home – Fifth Harmony

HUMBLE. – Kendrick Lamar

Badunkadunk – BLV

Make It Hot – Major Lazer & Anitta

Wish You Well – Sigala & Becky Hill

Feel Good – Gioli & Assia

Yeah Yeah Yeah (Radio Edit) – Jax Jones

Simon Says (feat. Juicy J) – Megan Thee Stallion

Bust A Move – Young MC

Boys – Lizzo

Dancin (Krono Remix) [feat. Luvli] – Aaron Smith

Dinero (feat. DJ Khaled & Cardi B) – Jennifer Lopez

Vossi Bop – Stormzy

Later Bitches – The Prince Karma

Iguana – Inna

Old Thing Back (feat. Ja Rule And Ralph Tresvant) – Matoma & The Notorious B.I.G

A Little Party Never Killed Nobody (All We Got) – Fergie, Q-Tip & GoonRock

Do What U Want (feat. Christina Aguilera) – Lady Gaga

Прегледи:
503
Објавено на:
09.09.2019