Категории

Силвестер Сталоне станува дел од продолжението на филмот The Suicide Squad

Силвестер Сталоне ќе се придружи во екипата на филмот “The Suicide Squad” – потврдува режисерот на филмското остварување, Џејмс Ган.


Ган оваа вест ја сподели на својот Инстаграм профил, поставувајќи фотографија со Сталоне.

„Уживам кога работам со Сталоне, овој пат не е нималку поинаку. Иако Сил голема филмска ѕвезда, многумина сеуште не сфаќаат во потполност колку тој е одличен актер“, напиша Ган.

View this post on Instagram

 

A post shared by James Gunn (@jamesgunn)

Сталоне исто така ја потврди веста на својот Инстаграм профил.

„Работата со одличниот режисер на врвниот филмски проект ја направи оваа година одлична. Среќен сум што сум опкружен со ваков талент“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone)

“The Suicide Squad 2” во кината пристигнува на 6 авгруст 2021 година а во главните улоги ќе се појават Марго Роби, Идрис Елба, Џон Сена, Џоел Кинаман, Питер Капалди и Виола Дејвис.

Прегледи:
730
Објавено на:
17.11.2020