Категории

Трик кој го воодушеви целиот свет – Пеглањето алишта никогаш не било поедноставно

Дали сте уморни од пеглање? Две коцки мраз можат да го сторат тоа за вас 

Ако имате машина за сушење алишта и ве нервира што некои парчиња излегуваат од него како да се џвакале, овој трик е совршен за вас. Имено, прво, еден човек  му го претстави трикот со коцки мраз на светот, а потоа, се разбира, луѓето го тестираа. И тој вистински функционира.

Дејан Димитров, извршниот директор на компанија што произведува сушари, вели дека поголемиот дел од облеката може да излезе испеглана ако во неа ставите две или три коцки мраз.

– Топлината на сушарата ќе го стопи мразот и ќе создаде пареа што ќе ги изедначи повеќето набори на облеката – вели Димитров.

И, ако се прашувате дали мразот во машината за сушење навистина работи така, водителите на популарната американска дневна емисија „Добро утро Америка“ на Јутјуб објавија видео со наслов: „Родители, не пеглајте повеќе: Овој трик може да ви го промени животот!“

Ако планирате сами да проверите како ќе изгледа вашата облека по сушењето со мраз, корисниците на родителскиот портал „Мајки“ исто така ве советуваат да не го преполнувате фенот затоа што пареата најдобро ќе работи на помала количина облека.

Исто така, пишува „Мајки“, облеката треба да се остави на закачалка некое време по сушењето и пред редење, а трикот, велат тие, е идеален за сите оние кои секогаш брзаат: па кога ќе се сетите по втор пат половина час пред излегување, сакате да носите блуза која е сè уште влажна, испробајте го овој трик!

Прегледи:
266
Објавено на:
22.01.2021