25 фотографии од актерки со и без шминка, испраќаат порака дека совршенство не постои

Секогаш се под будното око на јавноста, но не секогаш изгледаат совршено.

Познатите дами секогаш се коментирани за нивниот изглед, но иако секогаш изгледаат беспрекорно во јавните настапи и црвениот килим, на крајот од денот се обични луѓе и некои денови не ставаат ни грам шминка. Ова се моментите кога овие актерки биле без шмика, се појавиле во јавност или пак објавиле фотографија на социјалните мрежи. Со овие фотографии тие испратиле порака до своите следачи дека совршеност не постои и секој од нас е убав на свој начин.

Наоми Ватс

 

Џина Родригез 

Хилари Даф

Зендаја 

Лили Колинс

Бела Торн 

Енди Мекдауел

Џенифер Гарнер 

Киера Најтли 

Ешли Бенсон

Луси Хејл

Кели Ратерфорд 

Џесика Алба

Кејти Холмс

Софиа Вергара

Гвиент Палтроу

Диане Кругер

Ејми Шумер

Гал Гадот

Камерон Дијаз

Џејми Кинг 

Дру Баримор 

Бри Ларсон

Меган Фокс 

Џена Деван Татум

Зое Кравиц
Коментари

[fbcomments]