Категории

3 хороскопски знаци кои нема да помислат два пати пред да ве изневерат

Некои хороскопски знаци се неверојатно верни и моногамни, а изневерувањето никогаш не би им паднало на памет. Но овие 3 хороскопски знаци дефинитивно не се тоа.

БЛИЗНАЦИ – Изневеруваат од досада
Близнаците не сакаат рутина а ако се во врска и се почувствуваат така, без проблем ќе побараат нешто ново кај некој друг.

ЛАВ – Изневерува затоа што сака внимание
Колку внимание и да му пружите на Лавот, веројатно нема да му биде доволно. Лавовите се опседнати со идеата дека светот се врти околу нив, а ако за секунда не се задоволни со количината внимание која ја добиваат, многу брзо ќе ја добијат од некој друг.

ШКОРПИЈА – Изневерува затоа што сака да „споделува“ љубов
Шкорпиите се доста сексуални битија и сакаат да шират љубов каде што можат, а тоа најчесто значи и да ја шират помеѓу луѓе со кои не се во врска.

Прегледи:
264
Објавено на:
05.10.2020