3 идеи како да носите црно од глава до пети! (ФОТО)

Доколку црната е ваша омилена боја и единствена боја во плакарот, ова се одлични начини како да го освежите својот стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on


Оваа зима црната се качува на уште едно скалило повисоко и покрај тоа што е синоним за елеганција и софистициран изглед, сега станува и многу провокативна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sania Claus Demina 💋 (@saniaclausdemina) on


Иако сите се трудиме да излеземе од својата комфорна зона и носиме што повеќе бои, особено во зима кога е најлесно да заборавите на бои и да носите само темни и неутрални тонови, некогаш црните комбинации едноставно се најдраги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on


Тајната на добрите црни комбинации е во тоа што треба да се појави барем еден елемент на изненадување, без разлика дали станува збор за необичен материјал, предимензионирани раменици, интересни кроеви или модни додатоци и накит, посебно злато и сребро кои изгледаат неодоливо со елегантните црни парчиња.
Коментари

коментари