Категории

3 летни фустани кои ќе бидат хит за време на есента

Ова го нарекуваме совршен тренд: практичен, автентичен и трендовски, сè во едно.Имаме одлични новости,веројатно веќе ги имате најпопуларните фустани што ќе се носат оваа есен, само што ќе ги комбинираме со палта и чизми наместо сандали и сламени капи.

Кариран фустан

Обожаваме карирани фустани во сите сезони, а се чини дека оваа сезона ќе остане актуелна дури и во постудените месеци. Гани и Стине Гоја имаат неколку одлични во својата понуда, па ако не знаете од каде да започнете, започнете со вашите омилени брендови

Плетен фустан

Еден од најголемите хитови на летната сезона – плетен фустан, лежерно облечен во предимензионирана јакна или палто и воила, оваа есен нема што повеќе да барате пред плакарот. Знајте дека плетените фустани одекнаа и во високите улици, така што нема да морате да одите многу подалеку од Зара за да пронајдете задоволителен модел.

Облечете се со јака со изјава

Јаките  нема да бидат решени некое време и ќе ги носиме во текот на претстојната есенска сезона. Тие се покажаа како голем хит на streetstyle фотографиите од CPHFW што се случија на почетокот на август, и ние сме прилично сигурни дека трендсетерите знаат што прават. Практично може да ги најдете насекаде, од оние со дизајнерски потпис до улични бонбони.

 

Прегледи:
91
Категории:
Моден тренд · Шопинг
Објавено на:
01.09.2020