3 најубави модели на здолништа за сезоната есен/зима 2018

Ви недостасува инспирација за есенски модни комбинации? Ова се топ три модели на здолништа на кои нема да останете рамнодушни. 

Есенската сезона официјално почна, а со неа и новите модни трендови. Покрај фустаните, елечињата и капутите, оваа есен ќе ја обележат  и модерните здолништа. Во потрага по новите парчиња облека, дизајнерите повторно се вратија на женствените модели на здолништа.

1. Здолништа од сомот

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Trendy Gal | Savannah (@thetrendygalblog) on


Сомотот оваа есен и зима се враќа на голема врата, а освен сакоа и панталони од сомот, здолништата од сомот се повеќе од добредојдени.

2. Кожно мини здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Lawless Lee (@happilygrey) on


Мини црните кожни здолништа прераснаа во класика, а за да се постигне автентичност, останатиот дел од комбинацијата нека биде впечатлив. Бордото и темно жолтата боја се одлична подлога за трендовска комбинација.

3. Плисирано миди здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on


Плисираните здолништа се задолжително парче во гардероберот за оваа есен и зима. Тие изгледаат неодоливо во комбинација со блузи од плиш или чипка во викторијански стил.
Коментари

[fbcomments]