Категории

3 обични сунѓери ставите во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди многу пари (видео)

Идеите на обичните луѓе се навистина неверојатни!
На пример, дали сте знаеле дека со ставање на три сунѓери во фиока од фрижидер во која чувате овошје и зеленчук е нешто најдобро што можете да го сторите?
Имено, на овој начин, вишокот влага ќе се апсорбира преку сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да се расипува со толкава брзина и нема да морате да го фрлате пред да го употребите.

Истите сунѓери може да ви траат 15 дена, а потоа би било пожелно да ставите нови.
Дали можеби го мразите мирисот на кромид и лук откако ќе ги исечкате? Пробајте го трикот со паста за заби, а тој може да ви помогне и кај ефектно чистење на белите патики.
Погледнете го видеото полно со трикови кои ќе ви го олеснат животот.

Прегледи:
230
Објавено на:
12.12.2016