Категории

3 рецепти со топла вода за здравје, виталност и совршена линија

Сигурни сме дека ви е позната препораката од докторите и нутриционистите дека секое утро треба да пиете чаша топла вода на празен стомак.Според експертите, овој утрински ритуал ќе го забрза метаболизмот и ќе поттикне слабеење, а доколку во водата додадете и други намирници ќе добиете вистински благодет за вашето здравје.

Ви откриваме 3 рецепти со топла вода кои ќе направат чуда за вашето здравје и линија

1. Помага при слабеење, се пие наутро и навечер

Потребни состојки:

  • 1 чаша топла вода
  • 2 лажици сок од свежо цеден лимон
  • 1 лажица мед

2. Го стабилизира шеќерот во крвта и дава чувство на ситост, се пие наутро и навечер

Потребни состојки:

  • 1 шолја топла вода
  • 1 лажичка цимет
  • 1 лажичка мед

1 2

Прегледи:
461
Објавено на:
21.03.2016