30 модни комбинации на прекрасната Алесандра Амбросио (галерија)

Прв пат на модната писта зачекори на 12 години- на модните курсеви во Бразил. На 15 години оваа прекрасна девојка потпиша договор со познатата „Elite Model Look“ агенција.


Долги години Алесандра Амбросио беше „ангел“ на „Victoria’s Secret“ и една од најпосакуваните жени во светот. На 11 април го прослави својот 38 роденден, но и во 4-тата деценија изгледа прекрасно со потпетиците, вечерните хајлини и костимите за капење.
Алесандра внимателно ги избира модните комбинации претворајќи го секое свое појавување во првокласна модна ревија.
Во продолжение можете да погледнете 30 спектакуларни стајлинзи на оваа неверојатна девојка кои можат да бидат ваша инспирација.
Коментари

[fbcomments]