Категории

30 модни парчиња кои навистина и се потребни на жената по 30-тата година!

Ништо не може да ја замени таа една комбинација во која се чувствувате како милион долари. Влегувањето во триесеттите со себе ја носи потребната доза сериозност, како генерално во животот, така и во модата.

Кога ќе се презаситиме со младелашките модни хирови, во плакарот ќе посакаме и одредени класични парчиња кои ќе ни послужат во секоја пригода. Магазинот Вог се позабави со гардеробата за возрасни и состави листа на парчиња облека и додатоци кои треба да ги имаме задолжително во плакарот по 30. година.

1. Мантил

2. Црни чизми

3. Добро скроени елегантни панталони

4. Голема деловна ташна

5. Блејзер

6. Бела кошула

7. Коктел фустан

8. Елегантна ташна

9. Елегантна патничка торба

10. Црни салонки

11. Добри фармерки

12. Едно парче накит кое ќе го наследи вашето дете

13. Фустан за формални пригоди

14. Градник во правиот број

15. Шик комбинезон

16. Плетен џемпер или фустан

17. Мал црн фустан

18. Кожна јакна

19. Комбинација во која се чувствувате како милион долари

20. Одело

21. Тренерки за опуштени моменти

22. Удобни пижами

23. Летни сандали

24. Свилена марама

25. Патики

26. Впечатливи обетки

27. Добри очила за сонце кои му одговараат на вашиот облик на лице

28. Часовник

29. Бела маица

30. Зимски капут

Тоа е сѐ што ви е потребно да бидете подготвени за секоја пригода!