4 модерни трендови кои ќе го одбележат почетокот на оваа есен! (ФОТО)

Во наредната сезона ќе имаме можност да носиме џинс на сосема поинаков начин од оној на кој сме навикнале. Дали некогаш сте помислиле дека ќе носите тексас здолниште или комбинезон во текот на есенските денови?

Со задоволство ве известуваме дека до првите студени денови ќе ги носите овие модерни трендови и затоа не размислувајте премногу, туку збогатете го вашиот плакар со следниве тексас парчиња.

Асиметрични здолништа


Најдобро од се – можете да ги направите од стари фармерки.

Фармерки позајмени од момчето

Bye Ibiza! ✈❤off to St. Tropez 🕊

A post shared by Caroline Daur (@carodaur) on


Не, не се шегуваме! Искористете го оној џинс кој нему не му се допаѓа повеќе, однесете го на преправка и имате нови „boyfriend“ фармерки. Или ако ви е поедноставно купете машки модел на џинс.

Бохо тексас здолништа


Доколку не сакате сосема едноставно тексас здолниште, купете или сами извезете некое здолниште со мотиви и добивате уникатно парче облека кое одговара речиси на се.

Тексас комбинезони


Практично, привлечно, модерно и парче облека кое мора да го имате оваа есен!
Коментари

коментари